Sigortasız İşçi Çalıştıran İşyerlerine İhbar Reviewed by mustafa on . Sosyal Sigortalar Kurumu İstanbul 2. Teftiş Grup Başkanlığı önünde bir araya gelen öncü işçiler, bir basın açıklamasıyla Çalışma Bakanlığı'nın politikalarını te Sosyal Sigortalar Kurumu İstanbul 2. Teftiş Grup Başkanlığı önünde bir araya gelen öncü işçiler, bir basın açıklamasıyla Çalışma Bakanlığı'nın politikalarını te Rating:

Sigortasız İşçi Çalıştıran İşyerlerine İhbar

Sosyal Sigortalar Kurumu İstanbul 2. Teftiş Grup Başkanlığı önünde bir araya gelen öncü işçiler, bir basın açıklamasıyla Çalışma Bakanlığı’nın politikalarını teşhir edip, kendi taleplerini haykırdılar.

İşçiler öfkeli
Tekstil-Sen ve İşçi Birliği önlüklerini giyen işçiler, Kahrolsun IMF, DB, işbirlikçi AKP”, “Her işsize iş, iş güvencesi ve koşulsuz işsizlik parası istiyoruz” dövizlerini açıp, ” sigortalı çalışmak istiyoruz”, “Sağlık hakkımızı istiyoruz”, “Bakanlığı göreve çağırıyoruz” sloganlarını haykırdılar.

Basın açıklamasını Tekstil-Sen Örgütlenme Uzmanı Fethiye Erdoğan yaptı. “Sigortasız çalıştırılmamıza seyirci kalan sermaye devletine, işbirlikçi AKP Hükümeti’ne, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na öfkeliyiz” diyen Erdoğan, “Çünkü sigortasız işçi çalıştıran patronlar korunuyor, biz işçilerin hakları ise gasp ediliyor” şeklinde konuştu.

“SSK’nın yönetimi ve denetimi işçilere verilmelidir”
“Bu yüzden SSK’nın yönetimi ve denetimi işçilere verilmelidir” diyen öncü işçiler diğer taleplerini de şu şekilde sıraladılar:

*Sigortasız işçi çalıştıran patronlara yüksek cezalar verilmelidir,
*SSK müfettişlerinin sayısı arttırılarak işyerleri sık sık denetlenmelidir,
*SSK’nın işyerlerini denetlemesi için işçinin kendi şikayeti zorunluluğu kaldırılmalıdır.

İşçiler, sigortasız işçi çalıştıran 300’e yakın işyerini Sosyal Sigortalar Kurumu İstanbul 2. Teftiş Gurup Başkanlığı’na ihbar etti.

Tekstil-Sen ve İşçi Birliği üyesi işçiler, Ağustos ayı boyunca her Cuma günü sigortasız işçi çalıştıran işyerlerini şikayet edecekler.

Kaynak: www.atilim.org

© CopyLEFT Sendika.Org'un tüm yazılı ve görsel içeriği kaynak göstermek koşuluyla özgürce kullanılabilir.

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann
Scroll to top