Çelmer Metal’de direniş var Reviewed by mustafa on . Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde, Şekerpınar'da kurulu Çelmer'de DİSK/Birleşik Metal-İş'e üye oldukları için işten çıkarılan 12 işçi 19 Haziran günü fabrika önünde Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde, Şekerpınar'da kurulu Çelmer'de DİSK/Birleşik Metal-İş'e üye oldukları için işten çıkarılan 12 işçi 19 Haziran günü fabrika önünde Rating:

Çelmer Metal’de direniş var

Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde, Şekerpınar’da kurulu Çelmer’de DİSK/Birleşik Metal-İş’e üye oldukları için işten çıkarılan 12 işçi 19 Haziran günü fabrika önünde direnişe geçti. Çelmer patronunun işten çıkarma gerekçesi ise “ekomomik sıkıntılar sebebiyle işin daralması.”

İşçilerin direnişinin ardından Çelmer patronunun işçilere yönelik baskıları arttı. Patronun ve şirket yetkililerinin, işçileri sendikadan istifa etmeye yönelik tehditlerine karşı işçiler mesaiye kalmayarak direnişteki arkadaşlarına destek olmaya başladı. İşçilerin, direnişteki arkadaşlarına desteğinin yanı sıra ilerici kurumlar da işçilere destek ziyaretlerinde bulunuyor. Direnişlerini işlerine geri alınıncaya kadar sürdüreceklerini bildiren Birleşik Metal-İş üyesi işçiler “Hiçbir şekilde yılmayacak, mücadele edecek ve sonuçta kazanan bizler olacağız” diyorlar.

Grev gözcüsü

© CopyLEFT Sendika.Org'un tüm yazılı ve görsel içeriği kaynak göstermek koşuluyla özgürce kullanılabilir.

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann
Scroll to top