Çelmer mücadelesi Taksim’de Reviewed by mustafa on . Sendikalaştıkları için 19 Temmuz'da işten atılan Çelmer işçileri ile Samka Metal işçileri, mücadelelerini duyurabilmek için Taksim'de eylem yaptı Birleşik Metal Sendikalaştıkları için 19 Temmuz'da işten atılan Çelmer işçileri ile Samka Metal işçileri, mücadelelerini duyurabilmek için Taksim'de eylem yaptı Birleşik Metal Rating:

Çelmer mücadelesi Taksim’de

Sendikalaştıkları için 19 Temmuz’da işten atılan Çelmer işçileri ile Samka Metal işçileri, mücadelelerini duyurabilmek için Taksim’de eylem yaptı

Birleşik Metal İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan Gebze’de kurulu Çelmer Çelik işçileri ve Kurtköy’de kurulu Samka Metal işçileri, bugün (25 Temmuz) Taksim Tramvay Durağı’nda basın açıklaması yaptı.

İşçiler adına basın açıklamasını okuyan Çelmer işçisi Sinan Seçkin, patronları Gazi Yılmaz’ın sendikalı oldukları için kendilerini tehdit ettiğini, ardından da 12 işçiyi işten attığını belirtti. Polislerin tehditlerine, gözaltılara rağmen işe alınma mücadelesini sürdürdüklerini söyleyen Seçkin, “İşimiz için, ekmeğimiz için ve sendikalı olma hakkımız için sonuna kadar direnişimizi sürdüreceğiz. Kölece çalışma koşullarını sonuna kadar reddedeceğiz” dedi.

İşçi ailelerinin de katıldığı basın açıklamasının ardından, işçiler toplu olarak İstiklal Caddesi’nde yürüyüşe geçti. Yürüyüş boyunca “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Atılan işçiler geri alınsın”, “Yaşasın Çelmer direnişimiz” sloganlarını atan işçiler bir yandan da bildiri dağıtımı yaptı.

Sendika.Org

© CopyLEFT Sendika.Org'un tüm yazılı ve görsel içeriği kaynak göstermek koşuluyla özgürce kullanılabilir.

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann
Scroll to top