Zonguldak Gelik: Kaçak madende iş cinayeti Reviewed by mustafa on . Madenler can almaya devam ediyor. Zonguldak'ın Gelik Beldesi'ndeki kaçak bir maden ocağında karbonmonoksit gazından zehirlenen 3 madenciden 2'si yaşamını yitird Madenler can almaya devam ediyor. Zonguldak'ın Gelik Beldesi'ndeki kaçak bir maden ocağında karbonmonoksit gazından zehirlenen 3 madenciden 2'si yaşamını yitird Rating:

Zonguldak Gelik: Kaçak madende iş cinayeti

Madenler can almaya devam ediyor. Zonguldak’ın Gelik Beldesi’ndeki kaçak bir maden ocağında karbonmonoksit gazından zehirlenen 3 madenciden 2’si yaşamını yitirdi, bir madencinin tedavisi ise sürüyor

Zonguldak’ın Gelik Beldesi’nde bulunan kaçak maden ocağında karbonmonoksit gazından zehirlenen 3 işçiden 2’si yaşamını yitirdi, diğer işçi tedaviye alındı.

15 Temmuz gece saat 23.00’da Dağbağca mevkiindeki madende, işçilerden Muharrem Balta’nın uzun içeride kalması üzerine madene giren Serkan Demiro da uzun süre dönmedi. Ocağa son giren İbrahim Zengin, iki arkadaşının cansız bedeniyle karşılaştı ve durumu arkadaşlarına bildirdi ancak Zengin de diğer arkadaşları gibi karbonmonoksit gazından zehirlendi. Ocağa gelen polis yoğun gazdan dolayı içeri giremedi ve İl Afet Müdürlüğü’nden yardım istedi. İl afet müdürlüğü görevlileri üç madenciyi dışarı çıkardı. Madencilerden Demiro ve Balta hayatını kaybederken, Zengin ise Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Zengin’in durumu ciddiyetini koruyor.

Olayla ilgili DHA kaynaklı haberde ise ocakta ölenlerden Serkan Demiro’nun madenin sahiplerinden biri olduğu ve diğer sahibin Nuri Öztürk olduğu yer alıyor.

Sendika.Org

© CopyLEFT Sendika.Org'un tüm yazılı ve görsel içeriği kaynak göstermek koşuluyla özgürce kullanılabilir.

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann
Scroll to top