DEBA işçileri kıdem tazminatı için eylem yaptı Reviewed by mustafa on . DEBA işçileri tazminat ve ücret alacakları için 13 Kasım'da eylem yaptı. TEKSİF tarafından örgütlenen eylemde işçiler Fuar Lozan Kapısı'nda buluşup Alsancak'tak DEBA işçileri tazminat ve ücret alacakları için 13 Kasım'da eylem yaptı. TEKSİF tarafından örgütlenen eylemde işçiler Fuar Lozan Kapısı'nda buluşup Alsancak'tak Rating:

DEBA işçileri kıdem tazminatı için eylem yaptı

DEBA işçileri tazminat ve ücret alacakları için 13 Kasım’da eylem yaptı. TEKSİF tarafından örgütlenen eylemde işçiler Fuar Lozan Kapısı’nda buluşup Alsancak’taki Cumhuriyet Meydanı’na doğru yürüyüşle geçti. Yürüyüş, ENDA Holding önünde son buldu. Burada Türk İş 3. Bölge başkan yardımcısı Tuncay Kireçkaya basın açıklamasını okudu. Kireçkaya, işçilerin haklarını alana kadar mücadelenin süreceğini belirtti.

Eyleme, Türk-İş’e ve DİSK’e bağlı sendikalar, İşçi Hakları Derneği, EMEP, EDP’nin yanı sıra 90 gündür İzmir Kemalpaşa’da Alkim Kağıt Fabrikası önünde direnen işçiler de katıldı.

Denizli’deki fabrika 28 Eylül 2009’da kapatılmış, DEBA işçileri 10 ay boyunca ücretlerini alamadan çalışmıştı. Fabrika kapandığında hem 10 aylık ücretlerini hem de kıdem tazminatlarını alacaklarına dair söz verilmiş olmasına rağmen ücretler halen ödenmedi.

Sendika.Org

© CopyLEFT Sendika.Org'un tüm yazılı ve görsel içeriği kaynak göstermek koşuluyla özgürce kullanılabilir.

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann
Scroll to top