Kuzey Ankara Projesi’ne ret Reviewed by mustafa on . Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin TOKİ ile birlikte yürüttüğü, aralarında Kuzey Ankara 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi'nin de bulunduğu 3 proje Bakanlar Kurulu t Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin TOKİ ile birlikte yürüttüğü, aralarında Kuzey Ankara 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi'nin de bulunduğu 3 proje Bakanlar Kurulu t Rating:

Kuzey Ankara Projesi’ne ret

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin TOKİ ile birlikte yürüttüğü, aralarında Kuzey Ankara 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi’nin de bulunduğu 3 proje Bakanlar Kurulu tarafından reddedildi. 6 proje onaylanırken, 17 proje için yanıt bekleniyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin TOKİ ile işbirliği içerisinde yürüttüğü kentsel dönüşüm projelerinin akıbeti ortaya çıktı. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Hamit Yavuz’un soru önergesine verilen yanıtta, toplam 26 proje için Bakanlar Kurulu’ndan onay istendiği belirtildi.

Yanıta göre Bakanlar Kurulu, Kuzey Ankara 2. Etap Doğu-Karakum İlave Kentsel Dönüşüm Projesi’ni, Susuz Karacakaya 1-2-3. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi’ni ve Kasalar Kentsel Dönüşüm Projesini reddetti. 6 proje kabul edilirken, 17 proje için yanıt bekleniyor.

AOÇ ve Akçalı projeleri beklemede
Bakanlar Kurulu’nda bekleyen projeler arasında Atatürk Orman Çiftliği’ne Başbakanlık Sarayı yapılan bölgenin kentsel dönüşüm alanı ilan edilmesine ilişkin belediye meclis kararı ile Beytepe bölgesinde Akçalı Yapı Kooperatifi alanının kentsel dönüşüm alanı olması ile ilgili karar da yer alıyor. Akçalı bölgesine ilişkin imar değişiklikleri de şehir plancıları tarafından yargıya taşınmıştı.

Yanıt bekleyen diğer projeler şöyle:
Susuz Belören, Karakedik 1, Karagedik 2, Karagedik 3, Karagedik 4, Halkekmek, Alacaatlı (Çakırlar Mevki), Gümüşoluk-Kurusarı, Atıfbey-Hıdırlıktepe-İsmetpaşa, Akçalı, Sukent, Hacıkadın Vadisi, Şirindere, Yeni Mamak 4. Etap, Yenimamak 5. Etap ve Yenimamak 6. Etap

Sendika.Org/ Ankara

© CopyLEFT Sendika.Org'un tüm yazılı ve görsel içeriği kaynak göstermek koşuluyla özgürce kullanılabilir.

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann
Scroll to top