Mersin’de Patriot protestosu Reviewed by mustafa on . Mersin Emek ve Demokrasi Güçleri, Türkiye'ye Patriot füzelerinin yerleştirilmesini protesto etti Türkiye'nin talebi üzerine yerleştirilmesi kararı alınan ve NAT Mersin Emek ve Demokrasi Güçleri, Türkiye'ye Patriot füzelerinin yerleştirilmesini protesto etti Türkiye'nin talebi üzerine yerleştirilmesi kararı alınan ve NAT Rating:

Mersin’de Patriot protestosu

Mersin Emek ve Demokrasi Güçleri, Türkiye’ye Patriot füzelerinin yerleştirilmesini protesto etti

Türkiye’nin talebi üzerine yerleştirilmesi kararı alınan ve NATO heyetinin yerleştirmek üzere günlerdir yer aradığı Patriot füzelerine Mersin muhalefetinden tepki geldi. Mersin’de DİSK, KESK, HDK, Halkevleri, İHD, ÇHD, 68’liler Derneği, ÖDP, TKP, CHP ve TKP 1920 tarafından gerçekleştirilen basın açıklaması ile Patriot füzeleri protesto edildi.

Saat 12.20’de Atatürk Caddesi üzerinde bir araya gelen kurum temsilcileri adına basın açıklamasını Mehmet Taşçı okudu. Patriot füzelerinin yerleştirilmesindeki esas amacın Rusya ve İran’a gözdağı olduğunu belirten Taşçı, savaş politikalarının birer ürünü olan bu kararların, Türkiye’yi her geçen gün daha fazla savaşın içine çektiğini dile getirdi. Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’yi NATO toprağı ilan eden açıklamalarına da tepki gösteren Taşçı, Kürecik’te kurulan füze kalkanı radar üssünün ve Patriot füzelerinin sökülmesini ve barış politikasının hayata geçmesini talep etti.

Sendika.Org/ Mersin

© CopyLEFT Sendika.Org'un tüm yazılı ve görsel içeriği kaynak göstermek koşuluyla özgürce kullanılabilir.

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann
Scroll to top