Manisa’da asistan hekimler süresiz grev kararı aldı Reviewed by caglar on . CBÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görevli asistan hekimler, hekimlere yönelik şiddetin artması ve hastane yönetiminin asistan hekimlerin sorunlarına duyarsız kalm CBÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görevli asistan hekimler, hekimlere yönelik şiddetin artması ve hastane yönetiminin asistan hekimlerin sorunlarına duyarsız kalm Rating: 0

Manisa’da asistan hekimler süresiz grev kararı aldı

CBÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görevli asistan hekimler, hekimlere yönelik şiddetin artması ve hastane yönetiminin asistan hekimlerin sorunlarına duyarsız kalması nedeniyle süresiz greve gitme kararı aldı
manisaasistanhekimlerManisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi yönetimine sorunları ve döner sermaye katkı payı ücretlerinin dağılımındaki adaletsizliği anlatan bir dilekçe veren asistan hekimler, yönetimden olumlu bir yanıt alamayınca 10 Nisan 2013 tarihi itibariyle süresiz greve gitme kararı aldı.
Konu ile ilgili Manisa Tabip Odası tarafından 4 Nisan 2013 tarihinde bir basın toplantısı düzenlendi. TTB Merkez Konseyi Üyesi Dr. Fatih Sürenkök ve Asistan Hekimler Komisyonu temsilcilerinin katılımı ile yapılan basın toplantısında Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi asistan hekimlerinin yapacağı G(ö)REV eyleminin desteklendiği duyuruldu.
‘Ne hizmet alan memnun, ne hizmet veren’

Asistan hekimliğin önemine ve çalışma koşullarının zorluklarına değinilen açıklamada Sağlıkta Dönüşüm politikalarından en çok etkilenen grubun da asistan hekimler olduğu belirtildi. Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki asistan hekimlerin eğitim süreci, çalışma koşulları, ücret, güvenlik gibi sorunlara karşı şiddetten uzak, can güvenlikleri olan, daha nitelikli bir eğitim isteyen asistan hekimler, bu sistemde ne hizmet alanın ne de hizmet verenin memnun olduğunu söyledi.

17 Nisan 2012’de Antep’te katledilen Ersin Arslan’ın birinci ölüm yıldönümünde sağlık örgütlerinin grev kararı aldığı hatırlatılan açıklamada Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi asistan hekimlerinin de 10 Nisan’dan itibaren süresiz grev hakkını kullanacağı belirtildi.

Sendika.Org/ Manisa

© CopyLEFT Sendika.Org'un tüm yazılı ve görsel içeriği kaynak göstermek koşuluyla özgürce kullanılabilir.

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann
Scroll to top