Tayyip’in “öz evlatları” Suriye’de kafa kesmeye devam ediyor Reviewed by ali on . Tayyip Erdoğan’ın "Suriye’nin öz evlatları" dediği ve AKP iktidarı tarafından lojistik olarak desteklendiği bilinen cihatçılar 30 sivili kafasını keserek öldürd Tayyip Erdoğan’ın "Suriye’nin öz evlatları" dediği ve AKP iktidarı tarafından lojistik olarak desteklendiği bilinen cihatçılar 30 sivili kafasını keserek öldürd Rating: 0

Tayyip’in “öz evlatları” Suriye’de kafa kesmeye devam ediyor

Tayyip Erdoğan’ın “Suriye’nin öz evlatları” dediği ve AKP iktidarı tarafından lojistik olarak desteklendiği bilinen cihatçılar 30 sivili kafasını keserek öldürdükten sonra görüntüleri yayımladı

nusra-30-esirin-basini-kestiEl Kaide’nin Suriye kolu olarak bilinen Nusra cephesi, Halep kırsalındeki Nebil ve Zehra bölgesinde 30 esirin başını keserek fotoğraflarını yayımladı. Al Khabar’ın haberine göre Cihatçıların, Selefi şeyhlerinin fetvasından sonra bugün 30 insanı kestikleri ortaya çıktı.

Cihatçıların bu vahşet görüntüleri sosyal ağda yayımlandıktan sonra ÖSO (Özgür Suriye Ordusu), bu insanların “devrimi” temsil etmediklerini açıkladı. ÖSO’nun bu açıklaması, ABD’nin “yollarınızı ayırın” direktifine karşılık bir adım olarak değerlendiriliyor.

Ancak ÖSO ve Nusra Cephesi’nin birçok cihadçı grupla birlikte benzer katliamlar yaptıklarının görüntüleri defalarca yayımlanmış ve bu katliamları “Esad güçlerinin yaptığı” biçiminde propaganda yürütülmüştü.

Sendika.Org (Hamide Yiğit)

© CopyLEFT Sendika.Org'un tüm yazılı ve görsel içeriği kaynak göstermek koşuluyla özgürce kullanılabilir.

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann
Scroll to top