Mehmet Ayvalıtaş’ın annesi: Oğluma değer biçemezler Reviewed by ozgeozan on .  Gezi direnişi sırasında 2 Haziran gecesi Ümraniye 1 Mayıs Mahallesi'nde  eylemcilerin üzerine arabasını sürerek Mehmet Ayvalıtaş'ın ölümüne neden olan Mehmet G  Gezi direnişi sırasında 2 Haziran gecesi Ümraniye 1 Mayıs Mahallesi'nde  eylemcilerin üzerine arabasını sürerek Mehmet Ayvalıtaş'ın ölümüne neden olan Mehmet G Rating: 0

Mehmet Ayvalıtaş’ın annesi: Oğluma değer biçemezler

 Gezi direnişi sırasında 2 Haziran gecesi Ümraniye 1 Mayıs Mahallesi’nde  eylemcilerin üzerine arabasını sürerek Mehmet Ayvalıtaş’ın ölümüne neden olan Mehmet Görkem Demirbaş’ın ailesi Ayvalıtaş ailesine “bayram harçlığı” teklif etti. Ayvalıtaş ailesi teklifi reddetti.

Ayvalıtaş ailesi Başbakan’ın yüzde50’yi evlerinde zor tutuyoruz açıklamasından bir gün sonra  eylemcilerin üzerine kasıtlı olarak sürülen arabanın Mehmet’in ölümüne neden olduğunu söylüyor. Mehmet Ayvalıtaş’ın  ölümü kayıtlara trafik kazası olarak geçmişti.

“Oğluma hayatta değer biçemem”

Birgün gazetesinden Ceren Büyüktetik’in haberine göre, geçen hafta baba Ali Ayvalıtaş’ı arayan bir aracı Demirbaş ailesinin kendilerine bayram için harçlık vermek istediğini söyledi. Baba Demirbaş teklifi kesin bir dille reddetti.

Bunun üzerine Demirbaş’ın ailesi Ümraniye’de bir partinin kadın kollarından olduğu öğrenilen bir kişiyi Ayvalıtaş ailesinin evine gönderdi. Anne Fadime Ayvalıtaş’la görüşen kişi teklifi tekrarladı. Ancak Ayvalıtaş, “Bunun mümkün olamayacağını belirterek teklifi reddetti. Anne Ayvalıtaş, “Eşimi arayıp çocuklarımızın öğrenim masraflarını karşılamak istemişler. Eşim sinirlenip kapatmış. Sonra da eve daha önceden de tanıdığımız bir partinin Ümraniye kadın kollarından bir kadını yolladılar. Bayram harçlığı vermek istediklerini söyledi. Onların vereceği ne olursa olsun oğluma değer biçemezler. Eşim 13 yıldan beri kalp hastası. Sağlığı yerinde olmadığı çalışamıyor. Benim Mehmet’im 10 yaşında çalışmaya başladı. Emeğin, çalışmanın ne olduğunu o yaşta öğrendi. Evin en küçüğüydü ama en büyüklüğünü o yaptı. Ailenin bütün yükünü sırtladı Ona hayatta değer biçmem. Evimizin direğiydi” dedi.

 Ayvalıtaş davası 21 Kasım’da

Ayvalıtaş’ın ölümüne ilişkin davanın ilk duruşması 21 Kasım’da İstanbul Anadolu Adliyesi 8. Ağır Ceza Mahkemesi ‘nde görülecek. Ayvalıtaş ailesinin avukatı Ayla Öztabak savcı tarafından hazırlanan soruşturma dosyasındaki eksikliklere dikkat çekti. Polis fezlekesine dayandırılarak hazırlanan soruşturma dosyasına tanıkların emniyet aracılığıyla ifade vermeyi reddetmesi nedeniyle tanık ifadeleri girmedi. Olay yerinde polisin yaptığı keşif dışında keşif yapmaya gerek görmeyen savcı, sanık Mehmet Görkem Demirbaş’ın ifadesini de almadı. Kazanın gerçekleştiği yerin yakınında bulunan MOBESE kameralarının bozuk olduğu belirtilirken görüntülere ilişkin bilirkişi incelemesi ise yapılmadı.

 Önce anaları öldürsünler

Mehmet Ayvalıtaş’ın annesi Fadime Ayvalıtaş daha önce Çapul Tv’de yaptığı söyleşide Başbakanın “Analar ağlamasın” sözünün hatırlatılması üzerine şöyle yanıt vermişti: “Başsağlığı dilemek şöyle dursun, arayıp gözün aydın diyelerdi. Ya da sadece sabır dileyelerdi. Başbakan ‘analar ağlamasın’ diyor, ben de diyorum ki ona: Önce biz anaları öldürsünler ki evlatlarımızın öldüğünü görüp ağlamayalım”

Mehmet Ayvalıtaş’ın ailesiyle konuştuk: “Önce biz anaları öldürsünler”

© CopyLEFT Sendika.Org'un tüm yazılı ve görsel içeriği kaynak göstermek koşuluyla özgürce kullanılabilir.

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann
Scroll to top